.

Optimalizované pre FireFox

Hodnosti a pozície

Ninjovia v dedinách majú rôzne hodnosti, ktoré by mali zodpovedať ich schopnostiam. Sú oficiálne hodnosti, ktoré sú: Študent Ninja Akadémie, Genin, Chuunin, Special Jonin, Jonin a Kage. V tomto článku sa na nich pozrieme podrobnejšie.

Študent Ninja Akadémie

Študenti Ninja Akadémie ešte vlastne nie sú skutočnými Ninjami. V akadémii sa učia základné informácie o Ninjoch, technikách, chakre a podobne. Učitelia ich učia tiež jednoduché základné techniky, ako napríklad Henge no Jutsu - technika premeny alebo Bunshin no Jutsu - klonová technika a podobne. Potom, ak ukážu dostatočné schopnosti, môžu sa z nich stať Geninovia.

V úplne prvej časti, na začiatku seriálu, boli skoro všetky hlavné postavy ako Naruto, Sakura, Shikamaru, Sasuke, Kiba, Hinata a podobne Študentmi Akadémie, ale všetci úspešne zmaturovali. Počas zvyšku prvej série je príkladom študenta akadémie Konohamaru (vnuk tretieho Hokageho) a jeho partia - Udon a Moegi. V Shippuudene však už budú všetci traja Geninovia.

Genin

Po tom, čo úspešne zmaturujete v Ninja Akadémii a dostanete pásku svojej dediny, stane sa z vás Genin, Ninja začiatočník. Najprv učitelia rozdelia Geninov do trojčlenných tímov a pridelia im ich Jonin učiteľa. Obvykle býva tím zložený z jedného dievčaťa a dvoch chlapcov. Geninom bývajú obvykle prideľované misie D, čo sú najľahšie misie. V misiách D majú Ninjovia za úlohu robiť väčšinou úplne obyčajné práce, ako venčenie psov, hľadanie domáceho maznáčika a tak podobne. Skúsenejší Geninovia môžu dostať aj misiu C, čo sú misie o niečo zložitejšie ako Déčka, ale tiež by sa v nich nemal vyskytovať žiaden súboj.

Zaujímavé je, že Uzumaki Naruto ako Genin dostáva často oveľa zložitejšie misie.

V prvej sérii bola väčšina hlavných postáv, ako napríklad Naruto, Gaara, Hinata alebo Sakura Geninmi. V Shippuudene sa už však všetci okrem Naruta stali Chuuninmi, poprípade aj niečo viac.

Chuunin

Chuuninom sa stane Genin až po úspešnom absolvovaní skúšky Chuuninov. Tá pozostáva z troch častí. Prvá časť sa sústreďuje na schopnosti získať informácie v klasickom, “papierovom” teste. Druhá časť sa odohráva v takzvanom “Lese Chakry”, kde zavrú Geninov a nechajú ich, aby bojovali proti sebe o život. A tretia časť, odohrávajúca sa až mesiac po druhej časti, je konečný turnaj. Kageovia potom rohodnú, ktorý z Geninov sa stane Chuuninom. Môžu to byť všetci, kľudne však aj nikto. Chuuninská skúška sa koná dvakrát do roka. Po získaní titulu Chuunin ninja získa vestu so zvitkami, ktorá je pre týchto Ninjov obvyklá, ale nie povinná.

Chuuninovia sú často povelení k vedeniu misií. Chuuninovia môžu robiť aj nejaké Ninja povolanie, ako napríklad Ninja Učiteľ. Dostávajú obvykle misie typu C a B. B misie sú už zložitejšie misie, v ktorých môžu byť aj zápasy. Robia sa mimo dediny a ich účelom môže byť napríklad doručiť niečo na nejaké miesto a odrovnanie všetkých nepriateľov po ceste.

Chuuninom je v seriáli stále Umino Iruka, učiteľ v Ninja Akadémii. Počas skúšky Chuuninov v prvej sérii postúpil len Nara Shikamaru, ktorý preukázal úžasné veliteľské schopnosti. V Shippuudene je Chuuninom tiež napríklad Haruno Sakura, členka Narutovho tímu a väčšina ďalších hlavných postáv, ktoré boli predtým Geninmi.

Jonin a Special Jonin

Po tom, čo Chuunin zloží Joninskú skúšku, stane sa Joninom. Sú to veľmi silní Ninjovia, ktorý dostávajú B, prípadne A misie. A sú veľmi ťažké misie, v ktorých väčšinou priamo protivníkov napádate. Joninovia často bývajú velitelia a učitelia trojčlenných tímov menej skúsených Ninjov (napríklad Kakashi, Asuma, Kurenai či Gai), ale môžu byť aj jednotlivci.

Špeciálny Jonin je Ninja, ktorý má schopnosti na úrovni Jonina, ale len v špeciálnych oboroch, v ktorých sa pohybuje. Teda napríklad Morino Ibiki (viď vpravo) je špecialista na vypočúvanie, Ebisu je elitný Ninja tréner a podobne.

Kage

Kage je veliteľ celej dediny a mal by byť najsilnejší Ninja. Menom “Kage” má právo nazývať svojho vodcu iba päť najväčších dedín a každá má preňho špeciálnu predponu. Teda Listová dedina má Hokageho, Piesočná dedina má Kazekageho, Hmlistová dedina má Mizukageho, Oblačná dedina má Raikageho a Tsuchikageho má Skalová dedina. V každej dedine môže byť len jeden Kage vo funkcii. Kage väčšinou prideľuje misie a tak podobne.

Kage môže svoju funkciu predať inému Ninjovi, keď už sa na svoju funkciu necíti, ale stále ostane Kageom. Napríklad keď si 3. Hokage zvolil za svojho nástupcu 4. Hokageho, a 4. potom umrel, tak sa 3. znovu vrátil do funkcie. Ale napríklad Tsunade, piatu Hokage, si zvolila dedina po smrti 3. Hokageho. Všetkých 5 Hokageov čo boli v listovej dedine majú vytesanú svoju tvár na veľkom kameni Hokageov. Stať sa Hokageom je tiež veľkým snom Uzumaki Naruta. Vpravo na obrázku môžeme vidieť jeho predstavu (on v Hokageovskom kostýme).

 
Všetky nefunkčné videá píšte do komentáru. (c) 2008 Všetky práva vyhradené.