.

Optimalizované pre FireFox

naruto serial

Príbeh

 

NOVINKASÚŤAŽ

Ak sa chcete rosprávať alebo si písať s Kishimotom Masashim on pôvodne vymislel naruta tak pošlite sms v tvare Pro sms ze Slovenska pošlete SMS ve tvaru

pipay zone vnzuxx

na číslo:

6671    cena za SMS je 3Sk (s DPH)

Pro sms z Českej republiky pošlete SMS ve tvaru

pipay zone vnzuxx

na číslo:

907 09 99  cena za SMS je 5Kč (s DPH)

Tak píšte kto napíše najviac sms vyhráva hlavnú cenu skype alebo icq Kishimota Masashiho.

 

Obrázok týždňa

Obrázok týždňa - obrázek
Poslední komentáře
05.05.2008 14:16: Fakt super, ten sa ti podaril-je krasny

Novinka

 

 

NOVINKA

HĽADÁM NOVÍCH ČLENOV DO ORGANIZOVANIA  TEJTO STRÁNKY HLÁSTE SA NA TÝCHTO MAILOCH :                                                                             mail: sihel@zoznam.sk 
        pokec: 123naruto123
       : sihel1
  

Záujemcov prímam do odvolania  MAXIMÁLNE DO 10.4.2008

Na mail mi napíšte vaše meno, priezvisko, tel a iné informácie bedem pítať potom:
Hláste sa čo najskôr je volných iba 10 miest pre novích záujemcov.

obsah 1

Naruto-obsah

18.05.2007

 

 

O čo ide?

Naruto sa po prvýkrát objavil v týždenníku Shounen Jump v roku 1999 a od tohto okamihu si získal srdcia každej vekovej kategórie vyznávačov anime. V súčasnosti manga stále vychádza. Na svojom konte má zatiaľ 305 kapitol a dej samotného anime sa príbehovo dostáva veľmi blízko k mange. Lenže, v poslednej dobe, asi od 135 dielu, sú časti, ktoré divákovi prináša samotné anime, len málo prepletené s jeho knižnou podobou - ide toľko kritizované fillery.

 Kto? S kým? Čo? A ako?

Toto anime rozpráva o mladom ninjovi menom Naruto, ktorý pri narodení prišiel o oboch rodičov, zároveň je nenávidený celou dedinou KONOHA, v ktorej momentálne žije. Dôvodom je bájny štvrtý Hokage (najvyššie postavenie v Konohe, niečo ako kráľ, alebo prezident), ktorý zaklial do Naruta deväťchvostú líšku, tzv. Kyuubi - bájny démon, ktorý zničil takmer celú Konohu. Aby ju mohol štvrtý Hokage poraziť, údajne musel obetovať svoj vlastný život. Celá dedina sa odvtedy pozerá na Naruta ako na zlého démona a odmieta ho prijať ako človeka.

Narutovým snom je stať sa Hokage-om. Takýmto spôsobom chce prinútiť dedinčanov, aby ho začali akceptovať. Ak ho chce dosiahnuť, musí sa stať silným ninjom, no momentálne sa to o ňom nedá povedať. Je netalentovaný. K jeho vrtochom patrí i to, že veľmi nerozmýšľa, robí obrovský hluk a všelijako vystrája (napr. „skrášli“ monumentálnu sochu Hokage-ov vytesanú zo skál). Všetko to robí preto, aby si ho dedina všímala. Výsledkom je však oveľa väčšia nenávisť k nemu samotnému. Jeho netalentovanosť, namyslené a dosť ľahko uraziteľné ego jedného z jeho učiteľov, spôsobia, že sa zamieša do krádeže, pri ktorej sa zhodou okolností naučil, okrem perverznej techniky Sexy No Jutsu (Naruto sa pri nej mení na holé dievča), zakázanú techniku vyššieho stupňa Kage Bunshin No Jutsu (vytvoria sa kópie v ľubovoľnom počte, ktoré potom môžu na povel svojho stvoriteľa útočiť). Práve tým sa začala jeho vysnívaná cesta stať sa Hokage-om, pri ktorej dedina zmenila na Naruta svoj pohľad a náš hrdina si dokonca nájde i priateľov. Naruto má totiž veľmi dobré srdce a nikdy sa nevzdáva. A veľmi rýchlo sa dokáže s každým spriateliť bez toho, aby na to použil hŕbu nezmyselných slov.

Mnou spomenuté techniky, cudzím slovom označované za jutsu, by bolo celkom príjemné obšírnejšie vysvetliť, aby ste vedeli, o čo vlastne pri nich ide. „Jutsu“ sú väčšinou nadprirodzené ninjovské techniky a sú vyvolávané vďaka „chakre“ - mix fyzickej energie a psychickej sily; ide o počet jutsu, ktoré užívateľ vie používať i bojových skúseností. Tieto techniky sa preto delia na ninjutsu, taijutsu a genjutsu i na Kekke Genkhai.

 

Ninjutsu – magické techniky realizované chakrou. Uvoľnenie chakry na žiadaný efekt sa robí pomocou ručných pečatí – rukami sa podľa orientálnej mytológie naznačujú v rôznych kombináciách symboly dvanástich živočíchov. Ninjutsu sa učí už na škole ninjov. Učia sa tu základné techniky – Kawarimi No Jutsu (ninja sa náhle premiestni a na jeho pôvodnom mieste ostane kópia, ktorá sa potom, ako je napadnutá, mení na drevo, alebo iný predmet) Henge No Jutsu (ninja sa premení na niečo, alebo niekoho iného), Bunshin No Jutsu (klon, ktorý však nemôže útočiť - fyzicky neexistuje, je to len akýsi hologram). Rôzne postavy používajú iné ninjutsu, ktorých je neúrekom. Treba však pripomenúť, že existujú i ninjutsu bez používania ručných pečatí, napr. Rasengan (guľa z chakry, ktorá sa vytvorí na dlani a keď sa niekoho dotkne má to pre dotyčného zdrvujúce účinky). 

Genjutsu – toto sú techniky, ktoré takisto využívajú chakru. Vytvárajú ilúzie, v ktorých sa môžu odohrávať i tie najabsurdnejšie veci. Nič z toho však nie je skutočné. Ide „len“ o útok na psychiku nepriateľa. Účinky možno odstrániť niekoľkými spôsobmi – reálnou bolesťou (napr. porezať sa), zastavením toku chakry do hlavy, alebo jednoducho rozptyľovacou technikou, ktorú sa však naučia využívať len tí, čo dokážu výborne ovládať svoju chakru a majú vyššie IQ. Sem patrí i jeden výnimočný Kekkai Genkhai (vysvetlivku nájdeš nižšie) - Magekyu Sharingan, ktorý vytvára ilúzie a tie sa nedajú zastaviť žiadnym z vyššie menovaných spôsobov. 

Taijutsu – toto sú boje podobné kung-fu či karate. Treba povedať, že kto ovláda dobre taijutsu i ninjutsu, stáva sa veľmi silným súperom. V príbehu sa však vyskytuje i postava, ktorá dokáže využívať iba taijutsu. 

Kekkai Genkhai – najdôležitejšia vec v Narutovi. V preklade: limit pokrvnej príbuznosti -  dedičné techniky. Existuje mnoho klanov s rôznymi odlišnými kekkai genkhaimi. Či už je to ovládanie tvorby kostí, či rôzne očné techniky, napr. Byakugan (užívateľ vidí všetko okolo seba, okrem jedného malého miesta za prvým chrbticovým stavcom, alebo s ním vidí na dlhú vzdialenosť, prípadne cez steny. Zároveň ním môže vidieť tenketsu súpera, ktoré ak súperovi všetky zatvorí, nebude môcť takto postihnutý jedinec používať svoju chakru (ani ninjutsu, ani genjutsu). Medzi ďalšie Kekkai Genkhai patrí Sharingan s vyššou formou Mangekyu Sharingan, jeho pomocou môže užívateľ skopírovať všetky jutsu. Neoklame ho ani genjutsu a ešte k tomu má pri jeho používaní lepšie reflexy. Kekkai Genkhaie preto vedia riadne zamotať boj i celý príbeh.

Miesto a čas odohrávania deja:

Napriek tomu, že sa Naruto snaží zaradiť sa do súčasnej doby, či už prostredníctvom videa, alebo vysielačiek, prípadne spôsobom boja - je úplne nemoderný a vlastne mnoho techník využívaných v tomto anime sa dedilo po generáciách, navyše v Narutovskom svete nemáme štáty, ale dediny, čo je podobné starovekému Grécku. Zároveň je toto zvláštne prelínanie sa časov obohatené o tajomstvá charky a jej najrôznejšie využitie i rôznymi bojovými technikami a ich návodu ako sa pomocou nich efektívne zbaviť nepriateľa. Dej sa odohráva v krajine Ohňa, len výnimočne v iných krajinách (Voda, Zvuk alebo Vietor). V týchto krajinách sa nachádzajú dediny, v ktorých sa sústreďuje politická, ekonomická a vojenská moc. Kľúčovú úlohu v deji neskôr zohráva aj dedina Zvuku, z krajiny Zvuku, aj dedina Piesku, z krajiny Vetra. Ale o tom až neskôr... viac prezrádzať nebudem, lebo by ste prišli o veľký zážitok.

 

obsah 2

Naruto je chlapec, který studuje ve škole pro budoucí Ninja bojovníky. Aby mohl postoupit do další studijní úrovně, musí složit zkoušky - to se mu nepodaří a propadne. Díky radě Chunina se však dozví jiný způsob, který by mu pomohl do vyšší úrovně - a tím je - krádež kouzelného pergamenu. Poté, co se jej Naruto zmocní, neodolá zvědavosti a přečte si kouzelnou formuli v pergamenu obsaženou. Od této chvíle dokáže ovládat trik, díky kterému, se stane velmi silným

Žádné komentáře
 
Všetky nefunkčné videá píšte do komentáru. (c) 2008 Všetky práva vyhradené.